Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to ?

PastryCreation to firma, która wyprzedaje różne towary dla pasjonatów kulinarnych chcących nowoczesnych doznań w kuchni. W naszym sklepie online Pastry Creation znajdziecie wiele interesujących produktów, które możecie zastosować w swojej kuchni. Dziś przybliżmy wam cudo Limonki Kaffir

Przedstawiającniezwykłość limonki kaffir należy rozpocząć od tego, że można ją spotykać pod rozmaitymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Lecz bez względu na to, jak się ją nazwie to zawsze należy do rodziny roślin cytrusowych – jestniesłychanie cytrusowa i aromatyczna.

Suszone liście limonki rodzaju kaffir są ciągłym szczegółem dań w jedzeniu tajskim. Limonka kaffir jest bardzo wonna i niezwykle ożywcza, tymczasem kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i lśniące a w środku: szorstkie i blade. Wystarczytrochę potrzeć liść, aby poczuć klarowny aromat. Rześkie liście limonki kaffir podtrzymują swoją jakość trzymane w lodówce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Warto nadmienić, że wonne liście kafiru są zbyt twarde, aby spożywać je w przyrodniczej formie – na ogół dołącza się je w ostatniej fazie pichcenia. Wiele tajskich przepisów wręcz wymaga tego, by posłużyć się z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na naszym firmowym blogu kulinarnym.

Gdzie kupić kaffir?

Jeszcze niedawno zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z niemożliwym, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej dzisiaj każdy może to zrobić w dobrze zaopatrzonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest chociażby www.pastry.com.pl – sklep online.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 50.298042, Długość geograficzna: 18.969479699999965

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 06.07.2018 12:13:37)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 28.12.2017 12:31:43)

Podlinkuj wpis:
This entry was posted in diesel Żywność and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz