Moja-Bułgaria – Amatorski blog o Bułgarii

Moja-Bułgaria - Amatorski blog o Bułgarii

Kiedyś Bułgaria okazała się krajem dość dalekim, nieco nieznanym, w gruncie rzeczy orientowaliśmy się o niej niezbyt wiele.

Opisujemy niezwykle atrakcyjne państwo znajdujące się w południowo-wschodniej części Europy, gdzie każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Bułgaria sąsiaduje z Serbią a także Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy. Obecnie co roku dziesiątki tysięcy polskich urlopowiczów spędza tam swe urlopy, przeważnie latem, na czarnomorskich gorących plażach.

Poruszając się przez Bułgarię, co krok natrafić można ślady historycznych dziejów, w których wschodnie tradycje ciągle mieszały się z wpływami zachodnimi. Specjalnie dla tych dziesiątek tysięcy podróżników strwożyliśmy portal o Bułgarii. Właśnie takie zabytki odnaleźć można na stronach naszego serwisu Miejscowości takie jak Złote Piaski w każde wakacje cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Bogactwo kultury tego kraju dowodzi fakt, że aż siedem historycznych miejscowości znajduje się wpisanych do ewidencji Światowego Dziedzictwa Kultury. Przedstawiamy ich fotografie, opisy.

Opisujemy wiele atrakcji i atutów Bułgarii, porównując ją z zachodnią Europą. Wyjazdy na narty do Bułgarii nie są drogie, nie tylko ze względu na cenę. Zapoznanie się z naszym serwisem dowodzi wspaniałego turystycznego oblicza Bułgarii.

Klimat Bułgarii jest umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy. Bliżej morza podzwrotnikowy, wilgotniejszy. W górach występuje wielopiętrowość klimatyczna. Temperatura w styczniu wynosi od -6 °C , -3 °C (w centralnej części kraju) do 2 °C (na południu kraju), w lipcu od 18 °C, 23 °C i 25 °C. Właśnie dlatego Bułgaria cieszy się ogromną ilością turystów zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. W naszym serwisie zobaczysz najbardziej popularne miejsca turystyczne, w których można przenocować.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 57 (ostatnio: 28.11.2019 10:56:51)
  • yahoo: 15 (ostatnio: 19.01.2018 23:05:51)

Podlinkuj wpis:
This entry was posted in diesel Sport i turystyka and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz