Praca i bezrobocie wśród młodych

Praca i bezrobocie wśród młodych

Studiowanie to dzisiaj nie do końca jest zapewniona na przyszłość stabilna praca. Może się okazać, że osoba, która ma nawet kilka kierunków nie spełni się zawodowo i będzie np., pracować na stacji benzynowej czy sprzątać hotel. Gdańsk, Kraków, Poznań te miasta już nie szkolą mistrzów, teraz studia to masowa produkcja osób bezrobotnych, które nie potrafią przystosować się do obecnych standardów pracy oraz wymogów rynku zatrudnienia.

Praca dzisiaj wymaga dużo pokory i poświęcenia. Niestety młode osoby, nie zawsze doceniają pracę, jednak z drugiej strony należy spojrzeć na trudną sytuacje firm, które obciążone licznymi składkami i podatkami zmuszane są do zatrudniania ludzi na tak zwane dzisiaj umowy śmieciowe. Niektóre zawody są szczególnie narażone na problem takiego zatrudnienia. Przede wszystkim najwięcej osób jest tak zatrudnionych w hotelach przy obsłudze, w usługach sprzątających, w handlu i gastronomii.

Kiedyś na początku działania umów zlecenie i dzieło nie wyglądało to aż tak poważnie w sytuacji rynku pracy. Jednak kryzys, niekompetentne rządy władzy i problemy społeczne przyczyniły się i stwarzają poważne zagrożenia dla przyszłego pokolenia jeżeli chodzi o wypracowanie emerytur i rent. Osoby zatrudnione na zlecenie i dzieło nie mają w przyszłości prawa roszczeniowego o emeryturę.

Do tego dochodzi problem bezdzietności w społeczeństwie oraz emigracje do krajów anglosaskich. Bezrobocie trwa w obszarze ludzi młodych, a te osoby które pracują w większości przypadków zatrudnione są w umowie dzieło lub zlecenie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 16 (ostatnio: 30.10.2017 05:01:53)
  • yahoo: 8 (ostatnio: 27.10.2017 07:22:45)

Podlinkuj wpis:
This entry was posted in diesel Praca and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz