Rehabilitacja Wrocław

Rehabilitacja Wrocław

Nowotwór piersi jest groźną chorobą, dotykającą kobiety na całym świecie z dużą częstotliwością. Interdyscyplinarna rehabilitacja ma na celu przywrócenie pacjentce możliwości funkcjonalnych sprzed okresu chorobowego oraz możliwie wysokiej jakości życia.

Specjaliści w dziedzinie epidemiologii nie są w stanie wskazać konkretnych przyczyn i zachowań prowadzących do wystąpienia tego rodzaju raka. Istnieje jednak szereg czynników ryzyka, znacznie zwiększających zagrożenie wystąpienia raka piersi. Wiele z nich jest czynnikami modyfikalnymi. Stosowanie się do zaleceń profilaktyki pierwotnej zmniejsza ryzyko zachorowania, natomiast przestrzeganie wytycznych profilaktyki wtórnej zwiększa szanse całkowitego wyleczenia w przypadku wystąpienia objawów. Leczenie nowotworu jest dostosowane indywidualnie, po wykonaniu szeregu badań oraz konfrontacji diagnozy i planu leczenia z oczekiwaniami pacjentki. W zależności od typu nowotworu stosuje się wielorakie metody leczenia chirurgicznego w połączeniu z leczeniem farmakologicznym i radioterapią.

Wszystkim pacjentkom po wprowadzonym leczeniu nowotworowym powinna być zlecana rehabilitacja. Pierwszorzędne znaczenie ma instruktaż do samodzielnej pracy tak aby rehabilitacja była kontynuowana w warunkach domowych.

Pacjentkom zaleca się aktywny tryb życia (pływanie, nordic walking, spacery) oraz codzienne wykonywanie ćwiczeń pasa barkowego. Aby osiągnąć zaplanowany efekt rehabilitacyjny ćwiczenia stopniuje się zaczynając od najniższego poziomu trudności. Rehabilitacja ruchowa obejmuje ćwiczenia czynne wolne i z oporem, ćwiczenia z przyrządami – laseczki gimnastyczne, piłki, taśmy, skakanki i inne. Istotne są również metody relaksacji i rozluźnienia. Szczególnie fizjoterapeuta powinien skupić swoją uwagę na ćwiczeniach oddechowych, które pomagają kobietom poddanym radioterapii, w eliminowaniu powikłań po naświetlaniu.


Ocena: 4,5/5 (4 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 51.11609809543497, Długość geograficzna: 17.060169664531713

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 88 (ostatnio: 05.10.2017 16:29:53)
  • yahoo: 14 (ostatnio: 10.07.2017 11:30:54)

Podlinkuj wpis:
This entry was posted in diesel Rehabilitacja and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz