Urlop macierzyński

Urlop macierzyński

Możliwość skorzystania z urlopu wypoczynkowego to jedno z praw pracowników. Podkreślić jednak należy, że prawo to jest stosunkowo rygorystycznie ograniczone przepisami kodeksu pracy. O ile zgodnie z przepisami zatrudniony ma prawo skorzystać z urlopu, to pracodawca może nie udzielić urlopu wypoczynkowego. Prawo do urlopu wypoczynkowego oraz wytyczne jego udzielania na pewno zainteresują znaczną ilość zatrudnionych. Z zasadami udzielania zatrudnionym urlopów wypoczynkowych zaznajomisz się najszybciej na naszym portalu o prawie pracy.

Wymiar dni urlopu wypoczynkowego których można dać pracownikowi zależy od aktualnego stażu zatrudnienia i od faktu, czy podjął zatrudnienie po raz 1 w swoim życiu. Do omawianego stażu zatrudnienia wlicza się pracownikowi także wykształcenie.

Właściwe naliczenie wymiaru urlopu wypoczynkowego, przysługującego pracownikowi jest niezwykle ważne. Nienależyte naliczenie ilości dni urlopu wypoczynkowego może skutkować kary, które pracodawcy wymierza właściwy organ kontrolny.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 26 (ostatnio: 14.05.2018 18:50:55)
  • yahoo: 8 (ostatnio: 28.07.2017 18:49:36)

Podlinkuj wpis:
This entry was posted in diesel Praca and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz